Değerli Meslektaşlarım,

Değerli Meslektaşlarım,

Mensubu olduğumuz, “Temizlik ve Hijyen Makineleri, Ekipmanları, Sarfları ve Kimyasalları” üreten sektörümüz, oldukça zor detaylar içeren, pek çok dalda bilgili olunması gereken, kapsamı ve sınırları yerine göre oldukça geniş saygınlığı olan bir sektördür.

Sanayici Meslektaşlarımın, mesleklerinin gücü ve güzelliğini genişlettiklerini, içine girildikçe daha derinlere çeken konularla ve detaylarla yoğrulduklarını, her gün büyük bir aşkla mesleklerine bağlandıklarını görüyorum. Özellikle Pandemi döneminde, insanlığa el uzatan, çözüm geliştiren ve yaşamak için yaşatan bir sektörün içinde bulunmaktan onur duyduklarını takdirle izliyorum.

Haziran 2020 tarihinde, Endüstriyel Temizlik ve Hijyen Pazarına üretimleri ile katkı sağlayan sanayici meslektaşlarımız ile fikri olgunlaştırarak İstanbul’ da hazırlık çalışmalarına başladık. Her bir Sanayici Meslektaşımız, bugüne kadar farklı derneklerde farklı pozisyonlarda ve farklı faaliyetlerde bulundular ve belki de bulunmaya devam etmek isteyeceklerdir. Bulundukları STK’ lar da farklı fikirleri, farklı bakış açıları, samimiyetle verdikleri maddi ve manevi destekleri ile başarılı çalışmalara imzalarını atarak bulundukları ortamı geliştirip güzelleştirdiler.

Bugüne kadar “Endüstriyel ve Kurumsal” Pazarda, Temizlik Makineleri, Ekipmanları, Sarf Malzemeleri ve Kimyasallarını üreten bizlerin, sektörümüzü tam olarak temsile yetmeyen STK’ larda bulunmak bizim mesleki dayanışmamız, gelişmemiz ve temsil edilebilme beklentilerimizi tam karşılayamadığı konusunda hem fikir olduktan sonra TEMAKSDER’ i kurmaya karar verdik.

Özellikle bir mesleği ifade ve temsil eden bir STK’ da faaliyet göstermek büyük bir onur ve samimiyettedir. Ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmak, kendi meslektaşları ile aynı çatı altında omuz omuza hareket etmek, var olan ve öngörülen problemleri halletmek ve üstesinden gelmek demektir.

Ülkemiz, çok az başarılı STK’ lara sahip olduğu gibi, bir hevesle kurulup başarısız olan ve insanlara yük haline gelen STK’ lar ile de doludur. TEMAKSDER, mesleklerini başarı ile temsil etmeyi görev edinmiş, samimi ve güvenilir üyeleri ile dayanışmanın, gelişmenin, bilgiyi paylaşmanın, meslekleri konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyenlerin buluştuğu, uluslararası pazarda örnek olmayı hedefleyenlerin buluştuğu çatının adıdır

Birçok sanayici, zaman zaman nabız yoklasalar da ilk adımı atmak, faaliyete başlamak sektörün tüm oyuncularını kucaklayacak bir STK kurmak ve hayata geçirmek bugüne kadar mümkün olmamıştır. Bu sektörden emekli olmuş, bugüne kadar tüm iaşesini bu sektörden karşılamış, mesleği ile onur duymuş, meslektaşları ile beklentisiz bilgi paylaşımında bulunmuş olan ve şahsıma güvenen meslektaşlarımız ile ilk adımı atmak bizlere nasip olmuştur.

İlk adımı atmamızda, tereddütsüz ve sorgulamadan tam desteğini esirgemeyen başta HAYKON Konfederasyon Başkanı Sn. Uğur Avni BAŞARIR Beyefendiye ve katılımları ile destek veren tüm Sanayici Meslektaşlarımıza teşekkür ederim.  

TEMAKSDER Üyeleri olarak, bu işe başlamanın, dernek kurmanın ve laikiyle yürütmenin zor olduğunun farkındaydık. Özellikle, Sanayici Meslektaşlarımızı bir araya getirmenin de zor olduğunun farkındayız. Mesleğimizin bize kazandırdığı, çok yönlülük, pratiklik, detaycılık, insanlarla kaliteli iletişim kurabilme yeteneğimiz, güvenilir ve samimi olmamız ve bu özelliğe sahip meslektaşlarımız ile hareket etmemiz bize her daim yardımcı oldu ve olacaktır da. Hedeflerimiz hep büyük olacak, her birini de adım adım gerçekleştireceğiz. Amacımız Sanayici Meslektaşlarımız ile “Ortak Akıl” ve “Ortak Kurum Kültürü” oluşturarak, mesleğimizi uluslararası pazarda onurla temsil etmek, geliştirmektir.

Gönül isterdi ki “TEMAKSDER” bundan 50 yıl önce kurulmuş olsun. Eğer öyle olsaydı bizler bu denli çok şeyi bu kadar kısa sürede yapmak zorunda kalmazdık.

Dernek’ te aktif görevlerde bulunan, proje üretme becerisine sahip arkadaşlarım ile çok güç ve özveri isteyen faaliyetleri başarı ile yürütebileceğimize inancım ve güvenim tamdır.

Bizlerin mesleki başarıları ve derneğimizin bunu destekleyen çalışmaları, gelecek kuşaklara Temizlik ve Hijyen Sektörünün tercih edilen, sevilen, ulaşılmak istenen saygın bir meslek olmasını sağlayacaktır.

TEMAKSDER Genel Merkezi ve Şubelerinin Türk Yasalarına, Atatürk ilke ve ideallerine uygun çalışması ana prensibimizdir.

Saygı ve sevgilerimle,

A.Ömer KARAŞEHİRLİ

TEMAKSDER Başkanı

You must be <a href="https://www.temaksder.org/wp-login.php?redirect_to=https%3A%2F%2Fwww.temaksder.org%2Findex.php%2F2020%2F07%2F29%2Fdegerli-meslektaslarim%2F">logged in</a> to post a comment

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
error: İçerik korunmaktadır !!
Web sitemizde size mümkün olan en iyi deneyimi yaşatmak için çerezler kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Accept
Privacy Policy