BTK İstenmeyen SMS’lere Karşı Savaş Açtı

BTK İstenmeyen SMS’lere Karşı Savaş Açtı

2015 yılında yürürlüğe giren yönetmeliğe göre artık size SMS gönderen tacir, siyasetçi, esnaf vs. kim varsa izin almak zorundadır. Bu demek oluyor ki, size mal satmak isteyen, mal pazarlayan, iş yerini tanıtan, bir şeyleri kutlayan (bayram, seyran, kandil vs.) kim olursa olsun sizden izin almadan SMS GÖNDEREMEZ. Eğer gönderiyor ise YÖNETMELİK HÜKÜMLERİNE AYKIRI HAREKET ETMEKTEDİR. SMS Gönderme Yönetmeliği gönderilecek SMS sonunda SMS iptal için bağlantısına tıklayın veya 05** * * * SMS iptal yazıp gönder yazılmalı.

Reddetme hakkı ve bildirim yöntemi

MADDE 9 – (1) Alıcı istediğinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ticari elektronik ileti almayı reddedebilir. Alıcının ret bildiriminde bulunması, bildirimin yapıldığı iletişim kanalına ilişkin onayı geçersiz kılar. (2) 7 nci maddenin altıncı fıkrası kapsamında verilen onay için taraflardan birine yapılacak ret bildirimi tarafların tümüne yapılmış sayılır. Ret bildirimini alan taraf, bu hususu diğer tarafa bildirmekle yükümlüdür. (3) Hizmet sağlayıcının, alıcının ret bildirimi için ticari elektronik iletide, müşteri hizmetleri numarası, kısa mesaj numarası veya yalnızca ret bildirimine özgülenmiş bir URL adresi gibi erişilebilir iletişim adresini vermesi gerekir. Ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildirimi de kolay ve ücretsiz bir şekilde olmak üzere aynı iletişim kanalıyla sağlanır. (4) Ret bildirimi imkânı, gönderilen her ticari elektronik iletide yer alır. (5) Alıcı tarafından reddetme hakkının kullanılmış olması, hizmet sağlayıcının tabi olduğu ilgili mevzuat hükümlerine göre alıcıya gönderilmesi zorunlu olan bildirimlerin yapılmasına engel teşkil etmez. Ret bildiriminin uygulanması

MADDE 10 – (1) Hizmet sağlayıcı, alıcının ticari elektronik iletiyi almayı reddettiğine ilişkin talebinin kendisine ulaşmasını müteakip üç iş günü içinde alıcıya ticari elektronik ileti göndermeyi durdurur.

Dehapos Yazılım

Website:

You must be <a href="https://www.temaksder.org/wp-login.php?redirect_to=https%3A%2F%2Fwww.temaksder.org%2Findex.php%2F2020%2F10%2F01%2Fbtk-istenmeyen-smslere-karsi-savas-acti%2F">logged in</a> to post a comment

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
error: İçerik korunmaktadır !!
Web sitemizde size mümkün olan en iyi deneyimi yaşatmak için çerezler kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Accept
Privacy Policy